Suplement witaminy C dla dziecka

Witamina C to rozpuszczalna w wodzie witamina występująca naturalnie w wielu produktach spożywczych. Najczęściej stosuje się go w leczeniu i profilaktyce szkorbutu, przerażającej choroby, która pochodzi z wody morskiej. Witamina C jest również niezbędnym składnikiem odżywczym zaangażowanym w syntezę niektórych neuroprzekaźników i naprawę tkanek. Chociaż witamina C ma wiele pozytywnych skutków dla zdrowia, przyjmowanie jej w nadmiernych ilościach może powodować nieprzyjemne skutki uboczne, w tym krwawienie z dziąseł i błony śluzowej żołądka, a także biegunkę.

Istnieje kilka dobrych źródeł witaminy C, co oznacza, że ​​można ją uzyskać bez większego wysiłku. Witaminę C można pozyskać z wielu różnych źródeł naturalnych. Jednak witamina C nie może być syntetyzowana przez organizm i musi być pozyskiwana z pożywienia. Najlepszymi źródłami witaminy C są owoce cytrusowe, brokuły, papryka, pomidory, bakłażan, szparagi, pietruszka i marchew.

Istnieje kilka mitów dotyczących witaminy C. Na przykład niektórzy uważają, że powinna ona być w stanie uzyskać całą potrzebną witaminę C z jedzenia pomarańczy. To nieprawda. W rzeczywistości pomarańcze zawierają tylko około pięciu procent zalecanego dziennego spożycia witaminy C. Jeśli masz zamiar jeść pomarańcze, spróbuj spożywać je na surowo i używać skórki, aby uzyskać dodatkowe korzyści. Jeśli chodzi o pozyskiwanie witaminy C ze światła słonecznego, to również jest fałszywe. Promienie słoneczne zawierają bardzo mało tej witaminy.

Czy powinienem brać tabletki z witaminą C? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy należy przyjmować tabletki z witaminą C. Istnieje jednak kilka powodów, dla których ludzie uważają, że powinni. Najczęstszym jest brak witaminy C w ich diecie, ale nie ma naukowych dowodów na to, że suplementacja witaminą C faktycznie przyniesie efekty.

Dlaczego powinienem zażywać witaminę C, kiedy wychodzę na słońce? Suplementy witaminy C mogą być przydatne, gdy nie dostarczasz wystarczającej ilości witaminy C w swojej diecie. Wychodząc na słońce, szczególnie regularnie, należy wystawiać się na działanie promieni ultrafioletowych. Umożliwi to uzyskanie takich samych korzyści, jakie przyniosłaby przedłużona ekspozycja na światło słoneczne. Osoby, które nie otrzymują wystarczającej ilości witaminy C w diecie, mogą rozważyć przyjmowanie suplementu witaminy C, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość witaminy C.

Czy to ważne, aby codziennie zdrowo się odżywiać? Chociaż witaminę C można znaleźć w wielu produktach spożywczych, ważne jest, aby spożywać produkty bogate w witaminy. Niektóre z najlepszych źródeł witaminy C to owoce (takie jak pomarańcze i truskawki), szpinak, słodkie ziemniaki, szparagi i produkty pełnoziarniste. Chociaż ważne jest, aby codziennie spożywać zbilansowaną dietę, nadal ważne jest spożywanie pokarmów bogatych w witaminę C, ponieważ witamina C może być lepiej przyswajana przez żywność niż przez suplementy witaminowe.

Ile witaminy C powinienem przyjmować w codziennym suplemencie zawierającym witaminę C? Jeśli zamierzasz codziennie przyjmować suplementy witaminy C lub stosować dietę bogatą w witaminy, powinieneś przyjmować suplement zawierający zalecaną dzienną dawkę witaminy C. Pamiętaj, aby sprawdzić etykietę każdego suplementu witaminowego, aby upewnić się, że zawiera wszystkie witaminy, których potrzebujesz. Dzieci w wieku 12 lat i młodsze powinny codziennie otrzymywać suplementy zawierające witaminę C, aby wzmocnić ich układ odpornościowy i lepiej radzić sobie z infekcjami.

Czy dzieci w wieku 12 lat i młodsze mogą przyjmować suplementy witaminy C? Tak, niemowlęta i małe dzieci mogą przyjmować suplementy witaminy C, jeśli ich matki nie spożywają wystarczającej ilości poprzez dietę. Zalecana dzienna porcja witaminy C dla niemowląt i małych dzieci to 400 jednostek międzynarodowych na kilogram. Kobiety karmiące piersią powinny codziennie przyjmować suplement zawierający 10 mikrogramów witaminy C. Niemowlęta powinny być również zachęcane do przyjmowania suplementów witaminy C, jeśli otrzymują je w trakcie karmienia piersią, ponieważ mogą nie otrzymywać wystarczającej ilości witaminy C w mleku matki.